четверг, 4 июня 2015 г.

Котлети з індика

Хоч сама м*яса не їм, але готую час від часу для інших :)


На 1 філе індика ( 1,1-1,3 кг) беру
2 невеликі морквинки,
1 цибулину,
повну жменю (можна дві ;)) вівсяних пластівців.



Філе змолоти на фарш разом з морквою, цибулькою. Додати пластівці, сіль, перець. Я ще люблю додати трошки інших прянощів - куркума, мускатний горіх, зіра, коріандр, асафетиду.

Лишити на 10-15 хвилин.

Розігріти в сковороді невелику кількість олії, сформувати котлетки, обваляти в борошні або панірувальних сухариках і обсмажити з двох сторін.

В сезон кабачків частину мокрви можна замінити на кабачок - десь половинку маленького кабачку і тоді одну морквинку.

Діти з*їдають відразу по 2-3 штуки :)



Смачного!







Салат - 3 варіанти , без огірків і помідорів ))

Цей салат (точніше його фотографія:) ) ще від початку весни чекає, поки я про нього напишу.

Зелені , редиски, огріків ще практично не було, але вже дуже хотілось свіжого салату, і без пластмасових огріків і помідорів. 
Ось такий варіант мені дуже сподобався, думаю, що наступну зиму буду час від часу такий робити :)

Беремо салат (в мене суміш салатів і руккола з Ашану тм"Кожен день"), сиру моркву ( можна потерти на крупній терці, а можна ножем для чистки овочів тоненькими довгими плястерками), кубиками нарізаємо сир (моцарела, адигейський, тофу, фета - який маєте і який любите) і пророщений маш. Сіль, пеерць, кілька крапель лимонного соку, оливкова олія, бальзаміка - смачного!


Цей варіант з редискою і сирою  цвітною капустою.
Порізати зелений салат , редиску, цвітну капусту розібрати на дрібні суцвіття, присипати дрібно порізаною зеленню, посипати насінням - льону, соняшника, гарбузовим.

І ще один варіант.
Порізати редиску кружальцями, сирий кабачок соломкою, присипати зеленню кропу-петрушки, додати насіння, якого хочеться (соняшника, гарбузового, льону, кунжуту). Сіль, перець, лимонний сік, олія - смачного :)



суббота, 14 марта 2015 г.

Смачний салат і моє корисне відкриття цього сезону


            В березні мені завжди дууужее хочеться салатів свіжих - пластмасові помідори набридли, квашеної капусти вже наїлись, а до свіжої зелені треба ще чекати.

Але є ще один смачний варіант - салат з вареним буряком.

              З зелені можна взяти зелений салат (люблю український з Сільпо або в Ашані салатаний мікс фасований купую), шпинат. 

             Відварити або запекти в духовці (я чищу, ріжу кубиками, додаю трошки олії,загортаю в фольгу і на 180*С хвилин на 30) 2 середніх бурячка.

             Порізати сир - мені подобається з фетою (наприклад, польска Favita має солонуватий присмак), з адигейським сиром, моцарелою або тофу. 

             Ще один смачний і корисний інгредієнт - насіння. Яке любите і яке маєте - кунжут, льон, соняшникове, гаhбузове. Я люблю трохи прогріти на сухій сковороді, а тоді посипати салат.

            І/або горіхи - волоські, мигдаль, кедрові. Нещодавно виявила, що якщо мигдаль (сирий, не смажений) замочити на 3-4 години у воді, то він ще смачніший стає ))

    Свіжа зелень - кріп, петрушка, зелена цибулька. Мені дуже подобається поєднання вареного буряка і базиліку - свіжого або сушеного. 



       Приправити оливковою олією, соком лимона, смачно додати гірчиці в зернах і бальзамічного соусу.


       І щоб зовсім корисно))- моє відкриття цього сезону - проростки. Давно чула про їх користь, що це супер-пупер їжа і .т.д., і т.п. Але пророщувати і їсти якось все не складалось. Аж поки випадково не проріс в мене маш ))) 




      Я замочила маш, щоб відварити, але обставини поміняли мої плани і я просто злила воду і відставила маш. Через кілька годин повернулась, щоб таки відварити - а там вже проклюнулись росточки. Виявилось, що це просто )) Треба залити на кілька годин, потім промити і залити мокрі зерна на певний час.А тоді просто брати і їсти. Можна по трохи додавати в салати, можна робити смузі з проростками (банан+проростки і що ще є вдома - морква, яблуко, апельсин, мандарин. Любителям солодкого можна додати мед або фініки). А можна просто їсти - з олією або без )))

       В чому користь проростків? Стверджують, що вміст вітамінів і корисних речовин збільшується в рази.


"Вчені вважають, що проростки - це найбільш багата на ферменти їжа на всій планеті. Регулярне вживання проростків покращує загальний стан організму, роботу нервової і кровоносної системи, роботу серця, органів дихання і функцію ШКТ. Вживання проростків сприяє омолодженню цілого організму, відновленню обміну речовин і зниженню ваги, покращенню стану волосся, зубів, нігтів, тощо."

            Пророщувати можна пшеницю, овес, жито, маш, сочевицю, зелену гречку. 

Але є один нюанс - їсти проростки краще в першій половині дня. 


четверг, 12 марта 2015 г.

Горохові котлетки

Дуже мені рекламували горохові котлетки з кафе Green (спробуйте при нагоді :)) - смачно !  Але і вдома можна теж зробити смакоту.



Для горохових котлеток нам знадобиться:

1 скл. лущеного гороху
1-2 морквинки
2 ст.л. борошна
сіль
0,5 ч.л. асафетиди
1 ч.л. суміші спецій "гарам-масала" (коріандр, чорний перець, кумин (зіра) і трошки кориці, кардамону, гвоздики, мускатного горіху)
пучок зелені (петрушка, кріп, кінза - щось одне або все разом :))



1 скл. гороху перебрати, промити і замочити (найкраще на ніч або хоча б на кілька годин) .

Злити воду, промити, залити свіжою холодною водою довести до кипіння, зняти піну і варити на маленькому вогні приблизно 1 годину. Воду злити, горох перемолоти.

В горохове пюре додати борошно, сіль,  асафетиду, гарам-масалу , дрібно терту моркву і порізану зелень (мені смакує з петрушкою, але можна і кріп, кінзу, або і все разом ). Можна додати 1-2 ложки сметани. Має вийти густе тісто.

Сформувати котлети, розігріти олію на сковороді і обсмажити котлети на середньому вогні.

Можна їсти і гарячими, і холодними.

Смачного!


пятница, 6 марта 2015 г.

Хумус

Давно вже на нього облизувалась, а сьогодні нарешті зробила ))))

Це такий собі паштет з нуту, можна їсти з лавашем, з хлібом, з овочами, з чим вам ще схочеться.

Процес готування трохи розтягнутий в часі, але по факту моєї присутності і зусиль потрібно мало.

Отже, берем нут :



Де берем? Я беру в Ашані (останній раз купували за 34 грн./кг), в кінці, там, де продають крупи, горіхи на вагу.

Ще можна взяти тут - Смак Життя. Мав би бути в Сільпо і інших супермаркетах. 
Нут (я брала за рецептом 130 гр, це приблизно 200мл склянка) промити і  замочити на ніч в питній воді. 


Потім воду злити, промити, залити свіжою водою на 2-3 пальці вище нуту, довести до кипіння і на малому вогні варити 1-1,5 год.

На сухій сковороді на середньому вогні 3-4 хв. прогріти (перемішувати і слідкувати, щоб не згорів) 2-3 ст.л. кунжуту.
 Кунжут перемолоти в блендері, додати 1-2 зубки часнику, сіль, перець, якщо є - асафетиду (1/4 ч.л. Це така спеція, що покращує засвоєння страв з бобових та зернових – і забезпечить легке травлення та гарантує відсутність метеоризму, спазмів чи важкості. В мене це must have))) Придбати її можна в магазині при кафе "Green" за адресою вул. Бр.Рогатинців, 5, у Львові або замовити з сайту Смак життя ).

Воду, в якій варився нут злити в чашку, нут подрібнити блендером. Додати  1-2 ст.л. оливкової і/або кунжутної олії, сік лимону (50-80 мл), трошки води. Можна додати зелені - петрушка, кріп. Я ще додала 1 ч.л. солодкої сушеної паприки - хумус вийшов гарного оранжевого кольору )))


воскресенье, 8 февраля 2015 г.

Пиріжки

З дитинства люблю пиріжки )))

Запах дріжджового тіста асоціюється в мене з дитинством і бабусею, яка чаклує на кухні.

Але дріжджове тісто потребує часу, а зараз буває, що мені хочеться вже - прийти на кухню і без попередніх підготовчих робіт швиденько зробити і за годину вже їсти смачний обід.

Знайшла простий рецепт пісного тіста, робиться швидко, просто, можна робити разом з дітьми.

Спочатку думаємо про начинку.
Яйця з цибулькою, сир з зеленню, м'яско, картопля, гриби.

Я днями робила з картоплею і квасолею.
Відварити квасольку (люблю білу велику - її можна не замочувати попередньо і має солодкуватий ніжний смак), картоплю.  Зробити пюре, посолити, поперчити, можна додати смажену цибульку і/або зелень.

Поки готується начинка, робимо тісто.

3 склянки борошна просіяти в миску
1-2 ст.л. цукру
1,5 ч.л. солі
3-4 ст.л. олії
1 і 1/4 склянки гарячої води

Все змішати, замісити однорідне тісто. Воно буде м*яким і еластичним. Залишити в накритій мисці трохи "опритомніти", хвилин на 15-30.

Потім розкачуємо тісто. Можна зробити "ковбаску" з тіста, нарізати кружечками , розкачувати кожен кружечок і робити пиріжки.
А можна зробити отак :

Обсмажити в олії до золотистого кольору.
Смачного!

среда, 21 января 2015 г.

Суп-пюре з сочевиці з вершками

      Колись мені здавалось, що раціон без м*яса нецікавий і нудний. Гречка, рис, картопелька - це все добре, але якось сумно.

     Але чим далі, тим більше знаходжу рецептів цікавих, смачних, кольорових страв ))
    Цей суп один з таких. Дуже шкодую, що не маю чим зробити хорошу знимку, щоб показати наскільки він кольоровий, життєрадісний і цікавий.

1,5 ст. сочевиці (червона швидко готується, але і зелену можна, лише попередньо хоча б на кілька годин її замочити )
1 ріпчаста цибуля
2 морквинки
томат - якщо помідори або подрібнений томат(домашній) - 2 помідори або 4-5 ст.л., якщо пром. томатна паста - я б більше 1,5-2 ст.л. не давала.
спеції - зіра (кумин), коріандр, духмяний і чорний перець, червоний   гострий перець
свіжий імбир
0,5 ч.л.цукру

сухарики і тертий сир для подачі

1,5 ст. червоної сочевиці промити, поставити варити.



     На сковороді розігірти трошки олії (2 ст.л.). В олію відправляємо спеції - мелені зіра, коріандр, духмяний перець, чорний перець, зоовсім трішки червоного гострого перцю. Прогріти їх в олії на невеликому вогні (щоб не погоріло) півхвилинки-хвилинку, туди відправити порізану цибульку.
     Коли цибулька стане прозорою, всипати потерту моркву (1-2 шт.), ще через пару хвилин додати томат і 1 ст.л. натертого свіжого кореня імбиру, цукор. Протушити хвилин 5 і відправити в каструлю до сочевиці. Довести до кипіння, посолити, варити на маленькому вогні до готовності.

    Я поставила варити сочевицю і почала маніпуляції на сковороді одночасно. На момент , коли овочі з спеціями були готові до відправки в каструлю сочевиця була вже майже готова. Все разом проварилось ще хвилин 10. Якщо сочевиця зелена, її треба поставити варити раніше, десь за 20 хвилин від  початку її кипіння можна починати гріти сковороду.

    Суп збити блендером, додати вершків або сметани (приблизно 100-150 мл). Подавати посипаним сухариками з білого хлібу і тертим сиром.

Смачного ))

среда, 14 января 2015 г.

Оладки

А ви любите оладки так, як ми? ))))



Якщо любите, але не можете знайти гарний рецепт, тоді читайте далі. Я нарешті знайшла рецепт, за яким оладки виходять такі (ну майже )), як у моєї бабулі - смачні і пухкі, і зовсім не резинові.
Треба взяти стакан ( я беру дитячий Ікеєвський, 240 мл) кефіру (кислого молока) + 2 ст.л. оліїі+ 1-2 ст.л. цукру+1/4 ч.л. солі+ванільний цукор. В оригіналі ще 1 яйце, але я роблю без яєць. Це все збити вінчиком. Вінчик відкласти. В отриману суміш всипати просіяне борошно з содою ( стакан з чубком борошна і 1/4 ч.л. соди). Ложкою перемішати кількома рухами. НЕ вимішувати до однорідності. Тісто буде з грудочками, так і має бути - в цьому секрет пишності ))
Тісто відставити. Через 20-30 хвилин з*являться пухирці повітря, і треба смажити - на середньому вогні, в невеликій кількості олії.

Я люблю ще додати в тісто потерте яблучко )))

Суп з гарбуза


Мені дуже сподобалось готувати - колір дуже яскравий і життєрадісний, те що треба сірими безсніжними днями і вечорами)))

На основі цього рецепту , але без курячого бульйону і ще з деякими змінами.

На банячок 2,7 л :

500-600 г гарбуза,
4-5 картоплин середніх,
1 морквинка
болгарський перець червоний солодкий 1 шт.,
1 ріпчаста цибулька
гострий перець (в мене сушений червоний закарпатський - зооовсім трішки)
тертий свіжий корінь імбиру - 1 ст.л.
томатна паста/дрібно порізаний помідор
1/2 ч.л. кмину
1/2 ч.л. куркуми
часник - 3 зубці
олія
сіль
перець
лавровий листок
петрушка
зелена цибулька


в наступний раз ще додам квасольку, або сочевицю, або порізаний адигейський сир в самому кінці.


Банячок з водою гріється на вогні, гарбуз, картопля, морква порізані. Коли вода закипить, солимо, і морква, гарбуз, картопля і тертий імбир відправляються варитись. Я спочатку відправляю моркву, за 5 хвилин гарбуз і картоплю(картопля в нас класна, крохмалиста швидко вариться). 

Тим часом на пательні розігріти трошки олії (1-2 ст.л.), в розігріту олію відправляємо кмин, куркуму, перець гострий червоний і чорний, за пів хвилинки порізану дрібно цибульку, часник, за хвилинку порізаний солодкий перець. Готувати на слабкому вогні під кришкою хвилин 10, тоді додати томат (1-2 ст.л.), трошки цукру (приблизно 1 ч.л. ). На середньому вогні ще хвилин 5. Коли морква-картопля-гарбуз майже готові відправляємо овочі з пательні. В кінці додати зелень і лавровий лист.

Смачного )))



Шкода, що мій фотоапарат не передає всю сонячність гарбуза. Треба буде якось при нагоді зробити гарні фотографії при денному світлі ))))

Гарбузовий кекс



https://vk.com/wall-29373905_4548

Точніше мафін.





Для нього нам потрібно:

2 скл. ( в мене скялнка - 240 мл) пюре з гарбуза (запеченого або відвареного)

1/2 скл. цукру


ванілін

2-2,5 ч.л. спецій (сушені мелені кориця+імбир+гвоздика+мускатний горіх+духм'яний перець, співвідношення приблизно 2:2:1:1:0,5, тобто можна взяти 2 ст.л. кориці, 2 ст.л. имбиру, 1 ст.л. гвоздики, 1 ст.л. мускатного горіху, 0,5 ст.л. духм'яного перцю, змішати, зберігати в закритій ємкості і брати звідти по 2 ч.л.)


1,5 скл. вівсяних пластівців


3/4 скл. борошна

1,5 ч.л. розрихлювача


1/2 скл. грецьких горішків





Розігріти духовку до 180*С.




Гарбуз відварити в невеликій кількості води або запекти до готовності, зробити пюре.




На середньому вогні на сухій сковороді злегка підсмажити вівсяні пластівці, так, щоб пластівці не потемніли, лише щоб добре прогрілись. Подрібнити блендером. Можна не дрібнити, але мені так більше подобається ))




До пластівців просіяти борошно з розрихлювачем, всипати спеції, подрібнені горіхи.




Добре перемішати всі сухі компоненти.




Застелити форму пергаментом для випічки, змастити олією.




Додати гарбузове пюре, швидко змішати, але не вимішувати до однорідності. Як тільки пюре з*єднається з сухою частиною викладаємо в форму і відправляємо в розігріту духовку на 35-45 хвилин.

Млинці

Нарешті я знайшла рецепт тоненьких млинців без яєць!
 Млинці не рвуться, смачні і гарні )))



Отже, нам потрібно :
250 мл молока
250 мл води
20 ст.л. без верху борошна
6 ст.л. олії
4 ст.л. цукру (можна менше)
1 ч.л. солі
1/4ч.л. соди
1/4 ч.л. оцту

Змішати все, крім соди й оцту. Якщо змішуєте міксером/в комбайні, можна все відразу змішувати. Якщо тісто робите вручну (вінчиком/виделкою/ложкою), краще спочатку змішати все, крім води і молока, а потім додати трошки (100-150 мл) рідини - чомусь в густому тісті значно легше розчиняються комочки. Коли тісто стає однорідним, можна долити і вмішати решту рідини. Тісто буде досить рідким, а млинці з нього - тоненькі. Добре залишити тісто постояти, хоча б на 30-40 хв., а краще на пару годин, щоб борошно виділило клейковину і тісто стало еластичнішим. Тоді млинці буде легше перевертати. Коли тісто готове, потрібно вмішати в тісто соду і оцет - ложкою (НЕ міксером) добре перемішати тісто, щоб сода рівномірно розподілилась.

Щодо того, на чому смажити. Я мала тоненькі сковорідки, з антипригарним покриттям , з низькими краями, спеціально для смаження млинців - зручно перевертати, але мені більше подобається на звичайній чавунній сковороді. Смажу на двох - одна менша, одна більшого діаметру. Розігріваю меншу, змащую силіконовим пензликом олією, наливаю тісто (небагато, щоб млинці вийшли тоненькі), розподіляю рівномірно. На середньому вогні 30-60 сек, тоді лопаткою підчепити і перевернути на іншу сторону  на більшу сковороду. 

Ще один блог про їжу )))

           Кілька років тому я перестала їсти м'ясо. Спочатку було непросто, оскільки з дитинства звичний мені раціон складався з чогось м'ясного/рибного і гарніру. А просто їсти гарнір в тому вигляді, до якого я звикла (гречку, рис, картоплю, макарони) - сумно і нецікаво. Я в пошуку рецептів , які готуються швидко ( в мене ж троє маленьких дітей, а крім кухні в житті є ще стільки цікавого))), просто (бо ці маленькі помічники часто хочуть приймати участь і допомагати мамі) , не вимагають якихось особливих екзотичних продуктів, при цьому не мають в складі м'ясних продуктів і яєць. І крім того смакують навіть тим, хто не відмовляється від м'яса/

Тут ділитимусь тим, що мені сподобалось.