среда, 21 января 2015 г.

Суп-пюре з сочевиці з вершками

      Колись мені здавалось, що раціон без м*яса нецікавий і нудний. Гречка, рис, картопелька - це все добре, але якось сумно.

     Але чим далі, тим більше знаходжу рецептів цікавих, смачних, кольорових страв ))
    Цей суп один з таких. Дуже шкодую, що не маю чим зробити хорошу знимку, щоб показати наскільки він кольоровий, життєрадісний і цікавий.

1,5 ст. сочевиці (червона швидко готується, але і зелену можна, лише попередньо хоча б на кілька годин її замочити )
1 ріпчаста цибуля
2 морквинки
томат - якщо помідори або подрібнений томат(домашній) - 2 помідори або 4-5 ст.л., якщо пром. томатна паста - я б більше 1,5-2 ст.л. не давала.
спеції - зіра (кумин), коріандр, духмяний і чорний перець, червоний   гострий перець
свіжий імбир
0,5 ч.л.цукру

сухарики і тертий сир для подачі

1,5 ст. червоної сочевиці промити, поставити варити.



     На сковороді розігірти трошки олії (2 ст.л.). В олію відправляємо спеції - мелені зіра, коріандр, духмяний перець, чорний перець, зоовсім трішки червоного гострого перцю. Прогріти їх в олії на невеликому вогні (щоб не погоріло) півхвилинки-хвилинку, туди відправити порізану цибульку.
     Коли цибулька стане прозорою, всипати потерту моркву (1-2 шт.), ще через пару хвилин додати томат і 1 ст.л. натертого свіжого кореня імбиру, цукор. Протушити хвилин 5 і відправити в каструлю до сочевиці. Довести до кипіння, посолити, варити на маленькому вогні до готовності.

    Я поставила варити сочевицю і почала маніпуляції на сковороді одночасно. На момент , коли овочі з спеціями були готові до відправки в каструлю сочевиця була вже майже готова. Все разом проварилось ще хвилин 10. Якщо сочевиця зелена, її треба поставити варити раніше, десь за 20 хвилин від  початку її кипіння можна починати гріти сковороду.

    Суп збити блендером, додати вершків або сметани (приблизно 100-150 мл). Подавати посипаним сухариками з білого хлібу і тертим сиром.

Смачного ))

среда, 14 января 2015 г.

Оладки

А ви любите оладки так, як ми? ))))



Якщо любите, але не можете знайти гарний рецепт, тоді читайте далі. Я нарешті знайшла рецепт, за яким оладки виходять такі (ну майже )), як у моєї бабулі - смачні і пухкі, і зовсім не резинові.
Треба взяти стакан ( я беру дитячий Ікеєвський, 240 мл) кефіру (кислого молока) + 2 ст.л. оліїі+ 1-2 ст.л. цукру+1/4 ч.л. солі+ванільний цукор. В оригіналі ще 1 яйце, але я роблю без яєць. Це все збити вінчиком. Вінчик відкласти. В отриману суміш всипати просіяне борошно з содою ( стакан з чубком борошна і 1/4 ч.л. соди). Ложкою перемішати кількома рухами. НЕ вимішувати до однорідності. Тісто буде з грудочками, так і має бути - в цьому секрет пишності ))
Тісто відставити. Через 20-30 хвилин з*являться пухирці повітря, і треба смажити - на середньому вогні, в невеликій кількості олії.

Я люблю ще додати в тісто потерте яблучко )))

Суп з гарбуза


Мені дуже сподобалось готувати - колір дуже яскравий і життєрадісний, те що треба сірими безсніжними днями і вечорами)))

На основі цього рецепту , але без курячого бульйону і ще з деякими змінами.

На банячок 2,7 л :

500-600 г гарбуза,
4-5 картоплин середніх,
1 морквинка
болгарський перець червоний солодкий 1 шт.,
1 ріпчаста цибулька
гострий перець (в мене сушений червоний закарпатський - зооовсім трішки)
тертий свіжий корінь імбиру - 1 ст.л.
томатна паста/дрібно порізаний помідор
1/2 ч.л. кмину
1/2 ч.л. куркуми
часник - 3 зубці
олія
сіль
перець
лавровий листок
петрушка
зелена цибулька


в наступний раз ще додам квасольку, або сочевицю, або порізаний адигейський сир в самому кінці.


Банячок з водою гріється на вогні, гарбуз, картопля, морква порізані. Коли вода закипить, солимо, і морква, гарбуз, картопля і тертий імбир відправляються варитись. Я спочатку відправляю моркву, за 5 хвилин гарбуз і картоплю(картопля в нас класна, крохмалиста швидко вариться). 

Тим часом на пательні розігріти трошки олії (1-2 ст.л.), в розігріту олію відправляємо кмин, куркуму, перець гострий червоний і чорний, за пів хвилинки порізану дрібно цибульку, часник, за хвилинку порізаний солодкий перець. Готувати на слабкому вогні під кришкою хвилин 10, тоді додати томат (1-2 ст.л.), трошки цукру (приблизно 1 ч.л. ). На середньому вогні ще хвилин 5. Коли морква-картопля-гарбуз майже готові відправляємо овочі з пательні. В кінці додати зелень і лавровий лист.

Смачного )))



Шкода, що мій фотоапарат не передає всю сонячність гарбуза. Треба буде якось при нагоді зробити гарні фотографії при денному світлі ))))

Гарбузовий кекс



https://vk.com/wall-29373905_4548

Точніше мафін.





Для нього нам потрібно:

2 скл. ( в мене скялнка - 240 мл) пюре з гарбуза (запеченого або відвареного)

1/2 скл. цукру


ванілін

2-2,5 ч.л. спецій (сушені мелені кориця+імбир+гвоздика+мускатний горіх+духм'яний перець, співвідношення приблизно 2:2:1:1:0,5, тобто можна взяти 2 ст.л. кориці, 2 ст.л. имбиру, 1 ст.л. гвоздики, 1 ст.л. мускатного горіху, 0,5 ст.л. духм'яного перцю, змішати, зберігати в закритій ємкості і брати звідти по 2 ч.л.)


1,5 скл. вівсяних пластівців


3/4 скл. борошна

1,5 ч.л. розрихлювача


1/2 скл. грецьких горішків





Розігріти духовку до 180*С.




Гарбуз відварити в невеликій кількості води або запекти до готовності, зробити пюре.




На середньому вогні на сухій сковороді злегка підсмажити вівсяні пластівці, так, щоб пластівці не потемніли, лише щоб добре прогрілись. Подрібнити блендером. Можна не дрібнити, але мені так більше подобається ))




До пластівців просіяти борошно з розрихлювачем, всипати спеції, подрібнені горіхи.




Добре перемішати всі сухі компоненти.




Застелити форму пергаментом для випічки, змастити олією.




Додати гарбузове пюре, швидко змішати, але не вимішувати до однорідності. Як тільки пюре з*єднається з сухою частиною викладаємо в форму і відправляємо в розігріту духовку на 35-45 хвилин.

Млинці

Нарешті я знайшла рецепт тоненьких млинців без яєць!
 Млинці не рвуться, смачні і гарні )))



Отже, нам потрібно :
250 мл молока
250 мл води
20 ст.л. без верху борошна
6 ст.л. олії
4 ст.л. цукру (можна менше)
1 ч.л. солі
1/4ч.л. соди
1/4 ч.л. оцту

Змішати все, крім соди й оцту. Якщо змішуєте міксером/в комбайні, можна все відразу змішувати. Якщо тісто робите вручну (вінчиком/виделкою/ложкою), краще спочатку змішати все, крім води і молока, а потім додати трошки (100-150 мл) рідини - чомусь в густому тісті значно легше розчиняються комочки. Коли тісто стає однорідним, можна долити і вмішати решту рідини. Тісто буде досить рідким, а млинці з нього - тоненькі. Добре залишити тісто постояти, хоча б на 30-40 хв., а краще на пару годин, щоб борошно виділило клейковину і тісто стало еластичнішим. Тоді млинці буде легше перевертати. Коли тісто готове, потрібно вмішати в тісто соду і оцет - ложкою (НЕ міксером) добре перемішати тісто, щоб сода рівномірно розподілилась.

Щодо того, на чому смажити. Я мала тоненькі сковорідки, з антипригарним покриттям , з низькими краями, спеціально для смаження млинців - зручно перевертати, але мені більше подобається на звичайній чавунній сковороді. Смажу на двох - одна менша, одна більшого діаметру. Розігріваю меншу, змащую силіконовим пензликом олією, наливаю тісто (небагато, щоб млинці вийшли тоненькі), розподіляю рівномірно. На середньому вогні 30-60 сек, тоді лопаткою підчепити і перевернути на іншу сторону  на більшу сковороду. 

Ще один блог про їжу )))

           Кілька років тому я перестала їсти м'ясо. Спочатку було непросто, оскільки з дитинства звичний мені раціон складався з чогось м'ясного/рибного і гарніру. А просто їсти гарнір в тому вигляді, до якого я звикла (гречку, рис, картоплю, макарони) - сумно і нецікаво. Я в пошуку рецептів , які готуються швидко ( в мене ж троє маленьких дітей, а крім кухні в житті є ще стільки цікавого))), просто (бо ці маленькі помічники часто хочуть приймати участь і допомагати мамі) , не вимагають якихось особливих екзотичних продуктів, при цьому не мають в складі м'ясних продуктів і яєць. І крім того смакують навіть тим, хто не відмовляється від м'яса/

Тут ділитимусь тим, що мені сподобалось.