суббота, 14 марта 2015 г.

Смачний салат і моє корисне відкриття цього сезону


            В березні мені завжди дууужее хочеться салатів свіжих - пластмасові помідори набридли, квашеної капусти вже наїлись, а до свіжої зелені треба ще чекати.

Але є ще один смачний варіант - салат з вареним буряком.

              З зелені можна взяти зелений салат (люблю український з Сільпо або в Ашані салатаний мікс фасований купую), шпинат. 

             Відварити або запекти в духовці (я чищу, ріжу кубиками, додаю трошки олії,загортаю в фольгу і на 180*С хвилин на 30) 2 середніх бурячка.

             Порізати сир - мені подобається з фетою (наприклад, польска Favita має солонуватий присмак), з адигейським сиром, моцарелою або тофу. 

             Ще один смачний і корисний інгредієнт - насіння. Яке любите і яке маєте - кунжут, льон, соняшникове, гаhбузове. Я люблю трохи прогріти на сухій сковороді, а тоді посипати салат.

            І/або горіхи - волоські, мигдаль, кедрові. Нещодавно виявила, що якщо мигдаль (сирий, не смажений) замочити на 3-4 години у воді, то він ще смачніший стає ))

    Свіжа зелень - кріп, петрушка, зелена цибулька. Мені дуже подобається поєднання вареного буряка і базиліку - свіжого або сушеного. 



       Приправити оливковою олією, соком лимона, смачно додати гірчиці в зернах і бальзамічного соусу.


       І щоб зовсім корисно))- моє відкриття цього сезону - проростки. Давно чула про їх користь, що це супер-пупер їжа і .т.д., і т.п. Але пророщувати і їсти якось все не складалось. Аж поки випадково не проріс в мене маш ))) 




      Я замочила маш, щоб відварити, але обставини поміняли мої плани і я просто злила воду і відставила маш. Через кілька годин повернулась, щоб таки відварити - а там вже проклюнулись росточки. Виявилось, що це просто )) Треба залити на кілька годин, потім промити і залити мокрі зерна на певний час.А тоді просто брати і їсти. Можна по трохи додавати в салати, можна робити смузі з проростками (банан+проростки і що ще є вдома - морква, яблуко, апельсин, мандарин. Любителям солодкого можна додати мед або фініки). А можна просто їсти - з олією або без )))

       В чому користь проростків? Стверджують, що вміст вітамінів і корисних речовин збільшується в рази.


"Вчені вважають, що проростки - це найбільш багата на ферменти їжа на всій планеті. Регулярне вживання проростків покращує загальний стан організму, роботу нервової і кровоносної системи, роботу серця, органів дихання і функцію ШКТ. Вживання проростків сприяє омолодженню цілого організму, відновленню обміну речовин і зниженню ваги, покращенню стану волосся, зубів, нігтів, тощо."

            Пророщувати можна пшеницю, овес, жито, маш, сочевицю, зелену гречку. 

Але є один нюанс - їсти проростки краще в першій половині дня. 


четверг, 12 марта 2015 г.

Горохові котлетки

Дуже мені рекламували горохові котлетки з кафе Green (спробуйте при нагоді :)) - смачно !  Але і вдома можна теж зробити смакоту.



Для горохових котлеток нам знадобиться:

1 скл. лущеного гороху
1-2 морквинки
2 ст.л. борошна
сіль
0,5 ч.л. асафетиди
1 ч.л. суміші спецій "гарам-масала" (коріандр, чорний перець, кумин (зіра) і трошки кориці, кардамону, гвоздики, мускатного горіху)
пучок зелені (петрушка, кріп, кінза - щось одне або все разом :))



1 скл. гороху перебрати, промити і замочити (найкраще на ніч або хоча б на кілька годин) .

Злити воду, промити, залити свіжою холодною водою довести до кипіння, зняти піну і варити на маленькому вогні приблизно 1 годину. Воду злити, горох перемолоти.

В горохове пюре додати борошно, сіль,  асафетиду, гарам-масалу , дрібно терту моркву і порізану зелень (мені смакує з петрушкою, але можна і кріп, кінзу, або і все разом ). Можна додати 1-2 ложки сметани. Має вийти густе тісто.

Сформувати котлети, розігріти олію на сковороді і обсмажити котлети на середньому вогні.

Можна їсти і гарячими, і холодними.

Смачного!


пятница, 6 марта 2015 г.

Хумус

Давно вже на нього облизувалась, а сьогодні нарешті зробила ))))

Це такий собі паштет з нуту, можна їсти з лавашем, з хлібом, з овочами, з чим вам ще схочеться.

Процес готування трохи розтягнутий в часі, але по факту моєї присутності і зусиль потрібно мало.

Отже, берем нут :



Де берем? Я беру в Ашані (останній раз купували за 34 грн./кг), в кінці, там, де продають крупи, горіхи на вагу.

Ще можна взяти тут - Смак Життя. Мав би бути в Сільпо і інших супермаркетах. 
Нут (я брала за рецептом 130 гр, це приблизно 200мл склянка) промити і  замочити на ніч в питній воді. 


Потім воду злити, промити, залити свіжою водою на 2-3 пальці вище нуту, довести до кипіння і на малому вогні варити 1-1,5 год.

На сухій сковороді на середньому вогні 3-4 хв. прогріти (перемішувати і слідкувати, щоб не згорів) 2-3 ст.л. кунжуту.
 Кунжут перемолоти в блендері, додати 1-2 зубки часнику, сіль, перець, якщо є - асафетиду (1/4 ч.л. Це така спеція, що покращує засвоєння страв з бобових та зернових – і забезпечить легке травлення та гарантує відсутність метеоризму, спазмів чи важкості. В мене це must have))) Придбати її можна в магазині при кафе "Green" за адресою вул. Бр.Рогатинців, 5, у Львові або замовити з сайту Смак життя ).

Воду, в якій варився нут злити в чашку, нут подрібнити блендером. Додати  1-2 ст.л. оливкової і/або кунжутної олії, сік лимону (50-80 мл), трошки води. Можна додати зелені - петрушка, кріп. Я ще додала 1 ч.л. солодкої сушеної паприки - хумус вийшов гарного оранжевого кольору )))